NLC Cheer-valmentajisto 2024-2025

7.6.2024


Uuteen kauteen 2024-2025 lähdetään cheerleadingin puolella yhteensä 29 cheer-joukkueen voimin ja aivan huikealla valmentajistolla - Vau mikä kausi meillä on tulossa!

Alta löydät joukkueiden valmentajatiimit. Lukujärjestys julkaistaan kesäkuun aikana, noin kuun puolivälissä!

- - - - -

PIENTEN LASTEN RYHMÄT:

Opaalit
Noora Heikkinen
Nina Kähkönen
Apuvalmentaja: Lempi Kulju

Onyksit B-ryhmä
Nina Kähkönen
Aada Haikonen
Apuvalmentaja: Rebekka Nikula

Onyksit A-ryhmä
Nina Kähkönen
Aada Haikonen
Apuvalmentaja: Neea Petäjäjärvi


MINIT:

CheerStartti Minit+Youth A-ryhmä
Essi Hölttä
Venla Peltola
Apuvalmentaja: Neea Petäjäjärvi

CheerStartti Minit+Youth B-ryhmä
Hanna-Sofia Ruuskanen
Aada Haikonen

L1 Akaatit
Alina Juutinen
Aada Haikonen
Apuvalmentaja: Inka Kiviniemi

L1 Korallit
Alina Juutinen
Veera Valta
Apuvalmentaja: Lumi Jaakkola

L1 Almandiinit
Aada Haikonen
Aada Anttila
Apuvalmentaja: Mila Salminen

L1 Smaragdit
Emma Tirkkonen
Jenna Heikkinen
Apuvalmentaja: Lempi Kulju

L2 Jadet
Essi Hölttä
Annika Puranen
Hanna Hakala
Apuvalmentaja: Ella Pääkkönen

L3 Rubiinit
Elli Sepponen
Nina Kähkönen
Iida Kanto


YOUTH:

L1 Ametriinit
Aada Haikonen
Apuvalmentaja: Grace Nyembo

L1 Andesiitit
Emma Tirkkonen
Jenna Heikkinen
Apuvalmentaja: Hanna Svärd

L1 Atsuriitit
Annika Puranen
Apuvalmentaja: Kerttu Schroderus
Apuvalmentaja: Eveliina Salminen

L2 Aventuriinit
Aini Metso
Aada Anttila
Apuvalmentaja: Rebekka Nikula

L2 Akvamariinit
Venla Peltola
Elli Sepponen
Aada Haikonen

L3 Dioriitit
Elli Sepponen
Erin Manninen
Aada Haikonen

L3 Spinellit
Venla Peltola
Noora Heikkinen
Riina Vähäkangas

L4 Safiirit
Olga Leuanniemi
Essi Hölttä
Neppu Räisänen


JUNIORIT:

CheerStartti Youth+Juniorit
Venla Peltola
Hanna-Sofia Ruuskanen

L1 Korundit
Kia Kauppi
Nina Kähkönen
Apuvalmentaja: Inka Kiviniemi

L2 Beryllit
Kia Kauppi
Hanna Hakala

L3 Ametistit
Venla Peltola
Josefiina Saarijärvi

L4 Kristallit
Aino Keränen
Ida-Maria Lassila
Olga Leuanniemi

L5 Helmet
Iida Kanto
Maria Ikonen
Meeri Ikonen


AIKUISET JA KLASSIKOT:

L1-2 Graniitit
Riina Vähäkangas
Nina Kähkönen

L2 Kvartsit
Olga Leuanniemi
Annika Kaltio

L4-5 Ivories
Alina Juutinen
Veera Valta

L6 Timantit
Annika Puranen
Krista Tornberg
Iida Kanto