NLC valmentajisto 2022-2023 julkaistu

31.5.2022


Saammeko ylpeänä esitellä, NLC valmentajisto kaudelle 2022-2023!

NL-perheen joukkueiden määrä lisääntyy ensi lukuvuodelle yhteensä 32 joukkueeseen ja kahteen MM-projektijoukkueeseen, ja joukkueita valmentaa ensi kaudella aivan huikean upea valmentajajoukko! Lisäksi toivotamme tervetulleeksi myös uudet ensi kaudelle valitut apuvalmentajat, lämpimästi tervetuloa!

Emme malta odottaa, että syyskausi käynnistyy!

- - - - -

PIENTEN LASTEN RYHMÄT

Opaalit
Nina Wikström
Hilla Heinonen
Apuvalmentaja: Ninni Kuopusjärvi

Onyksit B
Essi Hölttä
Neea Räisänen
Apuvalmentaja: Isa Illikainen

Onyksit A
Olga Leuanniemi
Emma Koskinen
Apuvalmentaja: Isa Illikainen

Kuukivet
Minja Kamula
Hilla Heinonen


MINIT

CheerStartti Minit A
Linda Hirvonen
Viivi Korpela
Apuvalmentaja: Alina Venninen

CheerStartti Minit B
Roosa Lintulahti
Linda Hirvonen
Apuvalmentaja: Hanna-Sofia Ruuskanen

Akaatit
Viivi Korpela
Joanna Härkönen
Apuvalmentaja: Alina Keskitalo

Smaragdit
Viivi Korpela
Ohjaaja tulossa
Apuvalmentaja: Saana Mikkilä

Atsuriitit
Linda Hirvonen
Ohjaaja tulossa
Apuvalmentaja: Venla Peltola

Spinellit
Linda Hirvonen
Hanna Hakala
Apuvalmentaja: Jenna Heikkinen

Jadet
Viivi Korpela
Nanne Haapanen
Apuvalmentaja: Salla Hanni

Rubiinit
Noora Heikkinen
Emma Koskinen
Riina Vähäkangas

Safiirit
Olga Leuanniemi
Essi Hölttä
Nea-Noora Räisänen

Serafiinit
Venla Korpela
Apuvalmentaja: Aliisa Yrjänheikki

Zirkonit
Sonja Uutinen
Minja Kamula
Johanna Paasovaara


JUNIORIT

CheerStartti Juniorit
Hanna Hakala
Apuvalmentaja: Meeri Ikonen

Korundit
Hanna Hakala
Petra Kaipio
Apuvalmentaja: Elli Sepponen

Akvamariinit
Linda Hirvonen
Julia Tapio
Jenna Nikula

Beryllit
Pieta Isoaho
Viivi Korpela
Kia Kauppi
Apuvalmentaja: Erin Manninen

Ametistit
Nina Wikström
Nanne Haapanen
Apuvalmentaja: Nea Anttila

Kristallit
Noora Heikkinen
Roosa Lintulahti
Hanna Hakala

Helmet
Iida Kanto
Maria Ikonen
Anna-Katriina Aho
Fysiikkavalmennus Sami Lund, Iida Kanto
Mentalvalmennus Mirelle Lund

Sitriinit
Henna Hyvönen
Kia-Maria Kinnunen

Junior Dance Team
Henna Hyvönen
Johanna Paasovaara
Heli Jääskö
Fysiikkavalmennus Sami Lund, Jonna Ruikka
Mentalvalmennus Mirelle Lund


AIKUISET

Topaasit
Roosa Lintulahti
Apuvalmentaja: Aino Keränen

Diamond Academy
Marge Matila
Iida Kanto
Olga Leuanniemi

Timantit
Annika Puranen
Krista Tornberg
Iida Kanto
Fysiikkavalmennus Sami Lund, Olga Leuanniemi
Mentalvalmennus Mirelle Lund

Selestiinit
Jonna Ruikka
Henna Hyvönen

Ladies Dance Team
Jonna Ruikka
Fysiikkavalmennus Sami Lund, Jonna Ruikka
Mentalvalmennus Mirelle Lund

HipHopCrew
Jonna Ruikka


KLASSIKOT

Kvartsit
Roosa Lintulahti
Olga Leuanniemi

Marmorit
Henna Hyvönen
Sonja Uutinen

 

MM-PROJEKTIJOUKKUEET

NL Junior All Girl
Maria Ikonen
Iida Kanto
Laura Purola

NL Junior Pom
Henna Hyvönen
Heli Jääskö
Johanna Paasovaara

- - - - -

Lisätietoja: Valmennuskoordinaattori Iida Kanto, iida.kanto@northernlights.fi